Multisport trailer Thule Chariot Cross Desktop Final 2
New offer: Rent the Thule Urban Glide 2 sports pram in the new Cypress Green and Majolica Blue colors.
  • Aktivně spolu
    Aktivně spolu
  • RideAlong
    RideAlong
  • Urban Glide 2
    Urban Glide 2

Active since early age, active together

Welcome to our ACTiVE Kids website. Our company is mainly focused on sale, rental and service of products of market leaders such as Thule, Croozer, Deuter etc related to sport activities with childrens, cycling, bike transportations and more. All of the products which you can rent from us, are tested by our staff with their childrens, so they can provide you the best overview about product suitability, features and their experiences.


INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
Vozíků je celá řada, vybrat ten nejvhodnější právě pro Vás je někdy složité a časově náročné, rádi pomůžeme s výběrem a sestavíme Vám vozík na míru dle požadavků na aktivity, ke kterým ho nejvíce využijete. Čerpáme z osobní zkušenosti.

NA ZKOUŠKU
Nabízíme vyzkoušet si vozík v rámci naší půjčovny, až ½ ceny půjčovného je pak odečtena při koupi nového kusu. Po předchozí domluvě není problém zastavit se po práci či o víkendu, sídlíme 5 min od letiště Ruzyně.

Our partners

TH logo

followMe

Business hours

Many of you do not have time from Monday to Friday during normal opening hours, so we are always here for you according to your time possibilities, always by prior arrangement, it is not a problem to arrive hastily on Sunday or later after work.

Contact us

info@chariotpujcovna.cz

+420 773 333 812