Multisport trailer Thule Chariot Cross Desktop Final 2

Rady a tipy

Thule Urban Glide 3 vs Thule Urban Glide 2

V tomto článku bych vás chtěl seznámit s rozdíly mezi oblíbeným modelem Thule Urban Glide 2 a novým modelem Thule Urban Glide 3.

10101973 Thule Urban Glide3 Mid blue Iso

Zde je seznam všech rozdílů, které jsme odhalili:

- Mírně vzpřímenější poloha opěráku dítěte než u Thule Urban Glide 3 (podobně jako s páskem do sedu).

- Přední plastový nárazník je opatřen ochranou proti odření. Na plast je možné i přesto dát ochranu předního nárazníku.

- Hlavní příslušenství není kompatibilní mezi modely, a to korbičku, úchyty na dětskou autosedačku a dětské madlo. - jedná se o jiný systém uchycení příslušenství k rámu kočárku. Uchycení ke konstrukci je na vnitřní straně konstrukce oproti vnějšímu u Thule Urban Glide 2. (POZOR - Původní úchyty se dají uchytit ke konstrukci nového kočárku (tvar profilu rámu je stejný),ale ne potřebném místě, což 

- Pláštěnka je také nová pro model Thule Urban Glide 3 - starší model pláštěnky se dá použít,ale nesedí úplně přesně z důvodu odlišného tvaru střížky. Moskytiéru jsme neporovnávali,ale bude to podobné jako s pláštěnkou.

- Použitelné příslušenství - novorozenecká vložka - New Born Inlay, Organizer sport , držák lahve - na kočárku je stejná konzole pro uchycení příslušenství.

- Parkovací brzda - umístění pedálu brzdy je na pravé straně, hned vedle brzdového bubnu, což zjednodušuje možnost kočár zaparkovat v případě, že používáte stupátko pro větší dítě. Pedál jde sešlápnout menší silou než u Thule Urban Glide 2 - systém parkovací brzdy je odlišný, vedení je schováno v nápravě. Části brzdového mechanismu by tedy neměly mít za následek možné poškození polstrování rodičovského madla při rozkládání kočárku jako u Thule Urban Glide 2. 

- Kola - velikosti kol jsou stejné u obou modelů, tedy 16" vzadu a 12" vpředu, přední kolo je s aretací, rozdíl je ve vzorku pláště a reflexním prvku, který je umístěn u Thule Urban Glide 3 na ráfku, nikoli na plášti kola.

- Úložný prostor na věci má po stranách reflexní pruh a má snadnější odepínání od konstrukce. Objem jsme neměřili,ale pravděpodobně je shodný.

- Bezpečnostní pásy jsou významně delší než u TUG 2, tj. nebude už potřeba dokupovat prodloužení. Pásy jsou přišité k bedernímu polstrování, u Thule Urban Glide 2 byly přišity v rozích sedáku. Spona je stejná jako u modelu TUG 2.

- Stříška je delší a umožňuje také prodloužení v případě potřeby (více zakryje prostor dítěte) např. při nepříznivém počasí. Stříšku je možné odejmout bez potřeby nářadí.

- Mezera mezi stříškou a rámem - Mezi stříškou a rámem kočárku po stranách již není prostor, kterým by "foukalo" pod stříšku.

- Sedák se demontuje bez potřeby nářadí (náhrada sedáku za korbičku a opačně), popruh pod polohováním nožiček s plastovým průvlekem byl nahrazen popruhem se suchým zipem - demontáž i montáž je tedy jednodušší.

- Gumové prachovky odpružení jsou stejné jako u Thule Urban Glide 2 s rozdílem, že spoj, který drží prachovku odpružení v horní části je šroubovaný, tj. u Thule Urban Glide 3 půjde pravděpodobně prachovku vyměnit. Zatím není k dispozici soupis náhradních dílů, ale předpokládáme, že tomu tak bude a prachovka bude k dispozici jako ND. Pro Thule Urban Glide 2 tento díl není k dispozici, navíc spoj je nýtovaný, tj. dle výrobce se nedá vyměnit.

- Přední blatník - stejný jako u Thule Urban Glide 2, rozdíl je v tom, že u Thule Urban Glide 3 je blatník přinýtovaný (2 nýty) k přední vidlici, uprostřed zůstal původní šroubek, který měl mj. funkci u Thule Urban Glide 2, že ztužoval celý mechanismus otáčení předního kola. Blatník tedy nepůjde demontovat, na druhou stranu by nemělo docházet k jeho uvolňování,tak jak tomu bylo často u TUG 2. Šroub předního kola (osa), zůtal stejný jako u Thule Urban Glide 2.

- Uložení čepu vidlice předního kolečka - uložení je přepracované - zamykání i doladění směru předního kolečka je stejné. Rozdíl je v tom, že čep vidlice je vyšší, opět je zajištěn pomocí "ségrovky" jako u modelů TUG 2 s modrými prvky, ale navíc je podélně tlačen pružinou v pouzdře, která má zřejmě zlepšit problém s kmitáním kolečka. Ve spodní části zůstalo ložisko jako u modelů TUG 2 vyráběných od druhé poloviny 2020 (šedivé prvky).

- Polohování nožiček - Thule Urban Glide 3 nabízí možnost polohování nožiček, tj. spodní část sedáku (tu kterou si dítě opírá lýtka při sedu), je možné zaaretovat ve vodorovné poloze. 

- Rodičovské madlo - stejné jako u TUG 2 - stejné polohy, nelze zaaretovat ve svislé poloze (pro skládání) jako u Thule Urban Glide 2, ale to patrně nemá nic podstatného vliv.

Tabulka srovnání parametrů kočárků Thule Urban Glide 2 a 3

Parametr TUG 3 TUG 2

Max. hmotnost dítěte

22 kg 22 kg

Max. nosnost kočárku

34 kg 34 kg

Rozměry složeného kočárku D x Š x V

88 x 58 x 31 cm 87 x 58 x 34 cm
Rozměry rozloženého kočárku D x Š x V 123 x 69 x 115 cm 119 x 69 x 115 cm

Hmotnost

11.9 kg 11.5 kg

Výška k sezení

51 cm 53 cm

Průchod dveřmi

69 cm 69 cm

Materiál

Hliníkový rám, ocelové a nylonové díly a polyesterový kryt Hliníkový rám, ocelové a nylonové díly a polyesterový kryt

 

Kočárek je možné si u nás také vyzkoušet a porovnat. 

 V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Fotografie k článku:

 Přední plastový nárazník Bezpečnostní pásy - Nově jsou pásy přišité k bedernímu polstrování
 TUG3 02 Striska uchyceni  TUG3 05 Bezpecnostni pas
   

 

Další články

Spolupracujeme

TH logo

followMe

Otevírací doba

Mnoho z vás nemá čas od pondělí do pátku v běžných otevíracích hodinách, proto jsme tu pro vás dle vašich časových možností vždy dle předchozí domluvy, není problém přijet narychlo v neděli ani později po práci.

Kontakt

info@activekids.cz

+420 773 333 812