Multisport trailer Thule Chariot Cross Desktop Final 2

Rady a tipy

Thule Urban Glide - kmitání a vibrace předního kolečka

Článek popisuje problémy, které se objevují s předním kolečkem, a možnosti jejich řešení.

U kočárků Thule Urban Glide 2 vyrobených cca do poloviny roku 2020 s modrými prvky se po určité době používání objevuje problém s kmitáním či vibrováním předního kolečka, které není zaaretované, už při trochu rychlejší chůzi. 

Často je tento problém chybně identifikován jako problém s ložisky a pod.  Problém je způsoben opotřebovaným plastovým dílem v uložení čepu předního kola. Řešení je výměna tohoto dílu, která se dá zvládnout svépomocí, případně svěřit vozík našemu servisu.

Vibrace předního kola při zamčené aretaci

Kmitání je pravděpodobně způsobeno povolením matky mechanismu, který slouží pro nastavení směru předního kola. Obvykle stačí tuto matici dotáhnout (klíč číslo 8). viz. obrátky pod článkem.

 

Vrzání a praskání při chůzi v předním kolečku (model 2021)

U modelů 2021 a některých serií kočárků od cca 05/2020 do 08/2020 (modré ovládací prvky,ale nový typ uložení) bylo původní uložení čepu předního kola nahrazeno vylepšeným systémem,spodní plastová část byla nahrazena ložiskem.  Po čase se může objevit podobný problém, který se objevil u modelu z let výroby 2018 - do cca 05/2020. Občas se u těchto kočárků objevuje také nepříjemný praskavý zvuk v "předním kolečku". Obvykle bývá způsoben některou z těchto příčin:

1) Uvolněním blatníku předního kolečka - pro utažení šroubu je třeba demontovat přední kolečko.

2) Povolením šroubu čepu vidlice předního kolečka -  je třeba demontovat plastový kryt předního kolečka a  šroub dotáhnout. Případně dotáhnout matičku vel. klíče 8 na stavícím mechanismu směru aretovaného kolečka.

3) Vadné ložisko předníko kolečka (2 ložiska - na každé straně je jedno).

 

Některé náhradní díly je možné objednat v našem e-shopu.

ACTiVE KiDS - Náhradní díly ke kočárkům

 

Pokud budete chtít poradit se servisem, případně existující problém pomoci odstranit, neváhejte se na nás obrátit viz. kontakt.

Uložení předního kolečka - model 2018 - 2020

 

Uložení předního kolečka - Thule Urban Glide 2 od roku 2021 (foto ještě s modrými prvky - kočárky vyrobené oc cca poloviny roky 2020, od 2021 nahrazeny šedivými).

 ulozeni_predni_kolo_TUG_2021.png

Ulozeni_TUG_2021_2.png

 

 

Další články

Spolupracujeme

TH logo

followMe

Otevírací doba

Mnoho z vás nemá čas od pondělí do pátku v běžných otevíracích hodinách, proto jsme tu pro vás dle vašich časových možností vždy dle předchozí domluvy, není problém přijet narychlo v neděli ani později po práci.

Kontakt

info@activekids.cz

+420 773 333 812